Co zabrać na wyjazd letnio-wakacyjny?

sobota, 6 kwietnia 2013, etykiety: wakacje, urlop, wyjazd

Wyjeżdżając na wakacje warto zabrać ze sobą odpowiednią ilość rzeczy - nie za dużo. Jeżeli napakujemy do torby/plecaka całą masę ubrań z których połowę podczas wyjazdu nie włożymy to nie ma to za bardzo sensu. Wiedząc ile dni spędzimy na urlopie warto dobrać odpowiednią ilość ubrań.

Przykładowa lista drobiazgów jakie można wziąć na typowy letni wyjazd: okulary słoneczne, stroje kąpielowe, letnie buty (np. klapki), krem do opalania z filtrem przeciwsłonecznym, plastry, tabletki przeciwbólowe, nożyczki, husteczki jednorazowe, panie wezmą na pewno zestaw kosmetyków, książki oraz gadżety przydatne w zabiciu czasu kiedy aura się pogorszy, aparat fotograficzny, latarka. Warto zabrać ze sobą środki higieny osobistej jeżeli nie są zapewnione na miejscu (np. jedziemy na pole namiotowe).

Nie należy zapominać o dokumentach... niby sprawa oczywista a czasem zadarza się zapomnieć o wzięciu dowodu osobistego albo innego ważnego dokumentu, to może przyspożyć wielu kłopotów.

Ubezpieczenie turystyczne - to ważna rzecz, szczególnie przy wyjeździe za granicę może nas np. uchronić od różnych kosztów związanych z opieką lekarską na miejscu w przypadku jakiejś choroby lub wypadku. Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują często zniżki przy ubezpieczeniu całej wyjeżdżającej rodziny, polisa ubezpieczeniowa to coś co warto mieć ze sobą na urlopie.

Kolejna rzecz o której warto pamiętać: zostawić trochę wolnego miejsca w walizce/plecaku/torbie - często z wakacji przywieziemy jakieś pamiątki, chociażby muszle z nad morza. Jeżeli nie chcemy dokupować kolejnych reklamówek lub toreb do których zmieszczą się pamiątki, warto o tym pomyśleć wcześniej.

Zanim wyjedziemy po prostu pomyślmy co warto ze sobą wziąć, przydatna może być np. kartka papieru + długopis. Spisujemy wszystkie rzeczy pytając domowników (np. dzieci) czego będą jeszcze potrzebować. Podczas pakowania przed wyjazdem sprawdzamy czy wszystko z listy zdajduje się w bagażach i naszych kieszeniach - to pozwoli uniknąć zapomnienia o czymś i pomoże w udanym spędzeniu wakacji.

Zobacz też strony

Domki Wicie

Zapraszamy na wakacyjny wyjazd do położonej przy morzu miejscowości Wicie w pobliżu Darłowa. Posiadamy wolne domki w Wiciu, które są dostępne dla państwa w okresie letnim. Domki w Wiciu są położone w malowniczej okolicy z dala od ruchliwych ulic oraz miejskiego zgiełku co z pewnością docenią rodziny z dziećmi. Usytuowanie Wici w Nadmorskim Pasie Krajobrazowym sprzyja pieszym wycieczkom. Pobliski Darłówek kusi Parkiem Wodnym, oferującym korzystanie przez cały rok z wody morskiej.

AutoGregor | wyjazdy po auta do Niemiec

W swojej ofercie proponuję Państwu auta jakich szukacie bezskutecznie w Polsce. Są to pojazdy w wybranym przez Państwa poziomie cenowym, bezwypadkowe, z udokumentowaną historią, pochodzące z niemieckich salonów samochodowych, komisów na terenie Niemiec lub bezpośrednio od ich właścicieli.

kobieta podróżnik, urlop w Azji, indonezja blog,

Zawsze chciałeś zacząć zwiedzać kontynent azjatycki, ale nie możesz wygospodarować zbyt dużego budżetu? Najwięcej pieniędzy z reguły trzeba zainwestować w lot samolotem, bo to jednak podróż międzykontynentalna. Reszta to już niewielkie koszty ale jakie są tego efekty zapraszam do poczytania. Zachęcam do przeczytania blog o podróży do Azji, indonezja blog, kobieta w podróży, kobieta w Indiach, azja z plecakiem, kobieta podróżnik. Nie wyobrażam sobie innego rodziaju spędzania

Przeprowadzki Wielka Brytania

Witamy na stronie największej Firmy przeprowadzkowej kursującej na wyspy brytyjskie. Naszym głównym celem jest Anglia, Walia, Szkocja. Potrafimy zabrać towar po drodze również do innych Krajów UE. Posiadamy wiele samochodów dlatego dla Nas termin to nie problem. Wiele Firm rezygnuje po awarii samochodu – my podstawiamy kolejny.

Magia Wróżb

Chcesz poznać czekającą Cię przyszłość? A może szukasz ludzi o podobnych poglądach lub też wciąż czekasz na miłość swojego życia?

Noclegi Szczyrk

Jeżeli szukacie Państwo komfortowych noclegów w Szczyrku, zapraszamy do naszego pensjonatu. Zapewniamy najlepsze warunki i profesjonalną obsługę!