Kokainowi kowboje - recenzja filmu dokumentalnego

poniedziałek, 9 grudnia 2013, etykiety: film, dokument, kokaina, narkotyki, przestępczość

Film "kokainowi kowboje" to opowieść nie tylko o samych narkotykach, przemytnikach i przemocy. To także historia miasta, tego jak się zmieniało na przestrzeni lat, i jak na nie wpłynęły wydarzenia związane z przemytem narkotyków.

Zobaczymy Miami zmieniające się ze stosunkowo biednego, prowincjonalnego miasteczka jakim było w latach 50-tych i 60-tych, w miasto nazywane stolicą obu Ameryk. Kokaina, napływ nielegalnych imigrantów z Kuby, atrakcyjne turystycznie położenie wytworzyły mieszankę sterydów na jakiej miasto dynamicznie urosło.

Film jest klasycznym dokumentem pozbawionym dodatkowych fabularnych wątków. Niesamowitym osiągnięciem dokumentu jest namówienie prawdziwych przemytników, płatnych morderców i innych członków dawnego podziemia przestępczego do szczerej i otwartej rozmowy o najdrobniejszych nawet szczegółach ich dawnej działalności. To są wywiady z ludźmi którzy kiedyś przemycali tony kokainy, dla zabawy rozbijali najdroższe samochody i robili bezpośrednie interesy z takim tuzami kokainowego świata jak np. Pablo Escobar.

Dokument jednocześnie nie jest monotonny, potrafi utrzymać dobre tempo narracji i akcji, przykuwając oglądającego do telewizora/monitora. Produkcja potrafi jednocześnie zainteresować, przerazić, rozśmieszyć i zaskoczyć. Obowiązkowa pozycja dla fanów takich filmów jak "Człowiek z blizną" (Scarface) czy "Miami Vice". Ocena 9/10.

Zobacz też strony

Recenzja filmu

Szukasz najnowszych recenzji filmowych? Nie szukaj na sponsorowanych stronach, wejdź na naszego bloga, gdzie znajdziesz artykuły od najlepszych Twórców.

Wynajem Przedmiotów do Filmu

W naszej ofercie posiadamy stare i zabytkowe samochody gotowe do wynajęcia do reklam lub produkcji filmowych, na potrzeby spotów oraz różnych podobnych celów.

Krople do oczu

Krople do oczu firmy Optive to nowoczesne krople które pomogą Ci w zespole tak zwanego suchego oka. Jeśli dużo pracujesz przed komputerem to koniecznie powinieneś zaopatrzyć się w krople do oczu.

Mediamax Studio-wideofilmowanie- łódzkie

Strona oferuje tworzenie filmów reklamowych, okolicznościowych, rodzinnych, montaż materiałów filmowych, oprawy i tworzenie nośników z nadrukami i in. Oferuje podstawową jak i zaawansowaną obróbkę obrazu: udoskonalanie jakości, retusz, odmładzanie, usuwanie wad, ubytków twarzy, części ciała, przenoszenie i tworzenie wspólnych obrazów.