Bezdzietność - jak obronić swój wybór

wtorek, 27 sierpnia 2013, etykiety: dzieci, rodzina, psychologia

Dzieci mogą być źródłem radości dla każdej rodziny. Krewnym może przyjść trudno zrozumienie Twojego wyboru aby być bezdzietną.

Po dokonaniu decyzji o nie posiadaniu dzieci możesz czuć się z tym dobrze, ale Twoja rodzina na każdym spotkaniu będzie prawdopodobnie zadawać pytania w stylu "Kiedy będziesz mieć dzieci" albo "Na co czekacie, jesteście już małżeństwem pięć lat".

Respektując swoją rodzinę i mając dla niej szacunek nie chcesz jej urazić, dlatego podajemy kilka wskazówek które mamy nadzieję, że pomogą.

Pamiętaj, że twoja rodzina cię kocha. Choć niekończące się pytania i namawianie mogą być dla Ciebie męczące, to ich powodem jest to, że rodzina Cię kocha i chce dla Ciebie jak najlepiej. Mając to na uwadze będziesz lepiej znosić tego typu pytania.

Bądź stanowcza. Jeżeli nie chcesz się męczyć z odpowiadaniem przez kolejne 25 lat, musisz za każdym razem podkreślać swoją decyzję w stanowczy sposób. Jeśli jesteś żonata, namów współmałżonka do wspierania Twojej decyzji i powodów jakie za nią stoją. Wypowiedz się bezpośrednio np.: "Wiem, że się nie zgadzacie i nie rozumiecie, ale podjęliśmy decyzję aby nie mieć dzieci. Damy wszystkim znać jeżeli to ulegnie zmianie." Niepewność i niejednoznaczne unikanie odpowiedzi będzie jedynie wzmagać w krewnych nadzieję, że pewnego dnia zmienisz zdanie.

Wyjaśnij powody swojej decyzji tylko jeżeli Ci na tym zależy, bo są one Twoją prywatną sprawą. Powinieneś czuć się zobligowana do wyjaśnienia powodów, tylko jeżeli będziesz się czuć komfortowo wyjaśniając to swojej rodzinie i znajomym. Nie zmuszaj się do wyjaśniania powodów swojej decyzji jeżeli wiesz, że przez to poczujesz się źle.

Przypomnij im, że posiadanie dzieci powinno być jednomyślna i przemyślaną decyzja. Jeżeli między tobą a partnerem istnieje spór czy mieć dzieci czy nie, decyzja o nie posiadaniu dzieci powinna przeważyć. Dzieci powinny się rodzić tylko w domach gdzie będą mile widziane i kochane przez obojga rodziców.

Zobacz też strony

Haker | Zabezpiecz swój komputer

Jeśli chcesz dowiedzieć się jak zabezpieczyć swój komputer, szukasz dobrego antywirusa na androida, windowsa, linuxa lub chcesz przetestować swoją stronę internetową pod względem występujących luk to dobrze trafiłeś.

Tarot

Dowiedz się więcej o tajemnicach skrywanych przed Tobą przez Los. Przekonaj się w jaki sposób wykorzystać moc ezoteryki wybierając profesjonalny Tarot online, dzięki któremu można skutecznie i trwale kontaktować się z doświadczonym tarocistą.

Katalog TKNO.PL

Zastanawiałeś się niegdyś, czy katalogi stron SEO zapewniają jeszcze pewną siłę? Zapewne tak. Wiele osób związanych z SEO głowiło się nad tym, przeprowadzało testy i jest rozstrzygający wynik - katalogi SEO nadal potrafią zwiększyć pozycje naszych stron. Ba! Wedle ogólnie znanej uwadze, 90% słów kluczowych można pozycjonować samymi katalogami seo Ewidentnie mówimy tutaj o wartościowych katalogach seo takich jak TKNO.PL. Jest to piekelnie mocny katalog stron, do którego każdy może dodać swój wpis

Lampa stojąca do salonu, lampy wiszące, sufitowe

Lampy własnej produkcji - do salonu, jadalni, kuchni, lampy wiszące, lampy sufitowe lampy stojące i wiele, wiele innych. Wszystkie lampy solidnej konstrukcji, w atrakcyjnych cenach.

Tartak Płock oferuje: najlepszej jakości podłogę, więźbę dachową

tartakizbica.pl - firma z 60-letnią tradycją, znana w kraju za sprawą wysokiej jakości produktów, solidności dostaw i terminowości.

Baza noclegowa

Noclegi - www.noclegowe.info - internetowa baza noclegowa, serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego portalu zarówno osoby poszukujące noclegu jak i pragnące wypromować swoją ofertę noclegową w Internecie. Dodaj swoją ofertę jeszcze dziś i daj się znaleźć potencjalnym klientom.